Gyarmathy: Fra Diavolo. A hírhedt olasz rablófőnök. Magyar Népkönyvtár 30. sz. Bp., én.,Méhner Vilmos, (Nagy Sándor-ny.), 32 p. Színes, litografált borítóval. "Fra Diavolo, valódi nevén Pezza Mihály létező személy volt. Kiugrott szerzetesként délolasz szabadcsapatot szervezett a franciák ellen, ezért a királytól ezredesi rangot kapott. Napoleon csapatai 1806-ban elfogták és Nápolyban felakasztották. Ponyvánkban azonban inkább bűneit nagyítják fel, hogy ezzel is üthessenek az egyházon." Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval. Ritka!