Verne, Jules: Eine Idee des Doctor Ox. Meister Zacharias. Ein Drama in den Lüften. Eine Überwinterung im Eise. Eine Mont-Blanc-Besteigung. Wein - Pest - Leipzig, A. Hartleben's Verlag, 279+1 p. Német nyelven. Fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, vaknyomásos táblákkal, kopott borítókkal, sérült gerinccel, "Szórádi Kölcsönkönyvtár" bélyegzésekkel.