Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD

Leírás:

Nemes Antal: A Nagyboldogasszonyról nevezett Budavári főtemplom története és leírása. 52 képpel és egy műmelléklettel.
Budapest, 1893. Athenaeum Rt. ny. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [8] + 252 p. Egyetlen kiadás.
Nemes Antal budavári káplán munkája társadalomtörténeti keretbe helyezett egyháztörténeti dolgozat. A kötet második felében a templom építészeti méltatása. Oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal, többek között Dörre Tivadar és Mirkovszky Géza grafikusművészek fejezetkezdő és -záró rajzaival.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), piros festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk