Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Őszibarack I. A fajtákat leírta Horn János. A gyümölcsképeket természet után festette Kochné Klopfer Erzsébet. Bevezetéssel ellátta Rapaics Raymund. 40 művészi műnyomattal. [Bp.], 1937., Növényvédelem és Kertészet,(Stephaneum-ny.) 24 p. + 12 (melléklet (színes táblák)) t. Egyetlen kiadás. A gyümölcstermesztők számára készült pomológiai szakmunka az őszibarackfajták 40 típusát ismerteti. A sorozat tervbe vette az őszibarackfajtákat ismertető második szakmunkát is, ez azonban tudomásunk szerint nem jelent meg. Az ismeretterjesztő füzetet 45, magában álló, színes tábla kíséri, ebből 35 tábla a füzetben ismertetett nemesítéseket ábrázolja. Kiadói illusztrált félvászon-mappa, kopott, foltos, sérült mappával, foltos lapokkal, hiányos (12 tábla a 45 helyett.), egy tábla kissé sérült.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nk