Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Nagy Ignác: Torzképek. Harmadik-negyedik rész. [Egybekötve.]
Budapest, 1844. Hartleben Konrád Adolf tulajdona (Nyomatott a magyar királyi Egyetem bötűivel). 1 t. (címkép) + 339 + [3] p.; 1 t. (címkép) + 339 + [3] p. Első kiadás.
Nagy Ignác (1810-1854) író, műfordító, lapszerkesztő szatirikus életképei a reformkori Pest jellegzetes típusait mutatják be, köztük emlékezetes típusokat: a háziurakat, a nyárspolgárokat és az uzsorást, a bálozókat, a divatfiakat és a nyugati eszmeáramlatok hatása alatt elérzékenyülő széplelkeket: az arszlánnőket. A Torzképek sorozata négy részben teljes, a kaleidoszkópszerű írásmód sajátosságai miatt mindegyik rész önmagában is megáll.
Az első oldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az oldalakon enyhe rozsdafoltosság.
(Nagy Ignác munkái.)
Szüry 3342.
Aranyozott gerincű, enyhén kopott, kissé sérült korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk