Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 132

14156.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

cca 1940-2000 Vegyes grafikai, hajviseleti és egyéb anyag, össz. kb. 80 db: Hajviseletekről, frizurákról készített ipari tanuló iskolai rajzok, részben műhajjal készített; és sok-sok egyedi rajz (akt- és portrétanulmányok, tájak stb.), klf. technikák, klf. méretekben + Mintalapok iparostanonciskolai szabadkézi rajz tanításához
14157.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1940 Erdélyi bevonulás, "Visszatért" bélyegzések emléklapokon, kivágásokon, össz. 7 db: Bánffyhunyad, Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Máramarossziget, Szamosújvár, Szatmárnémeti
14158.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10

1941 Szlachányi Béla, a Kir. Országos Gyűjtőfogház igazgatójának gépelt kondoleáló levele, ismeretlen személy részére, autográf aláírással, fejléces papíron, Bp., 1941. jan. 16.
14159.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1941-1943 Mészáros György versei, gépelt kéziratok 66 lapon, mappában
14160.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1942 Thirring Lajos (1899-1983. május 14.) statisztikus, egyetemi tanár autográf levele és borítékja
14161.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1942 Szatmárnémeti, üzlethelyiségek frontjainak tervei art deco stílusban, össz. 3 db. Akvarell, ceruza, tus, papír, feltehetően diákok tervei, egyiken kisebb halvány foltokkal, másikon utólagos ceruzavonallal, 39×56,5 cm
14162.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1942-45 Szatmárnémeti, historizáló bútorok látványos tervei és néhány parketta terv, össz. 19 db. Akvarell, ceruza, tus, papír, feltehetően diákok tervei, részben kissé foltos, egyiken szakadással, 40×58 cm körüli méretekben
14163.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

1943 Sopron, Karner Károly Frigyes (1897-1984) evangélikus lelkész, teológus, műfordító, a Keresztyén Igazság c. evangélikus folyóirat felelős szerkesztőjének autográf aláírással ellátott, gépelt levele az Exodus könyvkiadó részére, a Keresztyén Igazság áprilisi számában ismertetett kiadványok tárgyában
14164.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1943 Kocsisné Szirmai Fóris Mária (1899-?) népművelési szakreferens, népművészeti gyűjtő 2 db levele (egy saját kezű, ill. egy autográf aláírással ellátott), Szabó Imre, az Exodus könyvkiadó igazgatója részére
14165.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1943 dr. Bernát Gyula (1896-1991) a Darányi Ignác Agrártudományos Társaság titkárának aláírása egy jutalomdíjról értesítő levélen, a társaság fejléces papírján, hajtott.
14166.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

cca 1946-47 2 db szerelmes levél egy orvostanhallgatóhoz, feltehetően a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium államtitkárától, 3 db borítékkal
14167.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft