[Térkép] Magyarország domborzata és vizei. Iskolai falitérkép. Mértéke: 1 : 350,000. (1979) Budapest, 1979. Kartográfiai Vállalat. Színes térkép, mérete 995x1490 mm egy 1120x1640 mm méretű térképlapon. Összesen 2000 példányszámban megjelent, a Művelődési Minisztérium által engedélyezett iskolai falitérkép, lajstromszáma: 1979 010169-05. Az adatok szerkesztése 1978. április 30-án zárult. Domborzati térképünk hegy- és vízrajzi elemeket, válogatott településhálózati részleteket, valamint ásványi lelőhelyeket ábrázol. A színkódolt hegyrajzi részletek esetében a hegységek, hegycsúcsok az országhatáron túl is magyar nyelvűek, így a Selmeci-hegység turizmustörténetileg kitüntetett szerepű hegycsúcsa, a Szitnya, valamint mellette a Jávoros is magyar megnevezéssel szerepel, ugyanez elmondható az Erdélyt szegélyező szigethegység tagjairól (Réz-hegység, Király-erdő, Bihar). Térképünk a hazai bányászat jelentős felfutásának idején készült, így a mecseki, dorogi, salgótarjáni, bükkaljai szénkincset is feltünteti, a Bakony és a Vértes bauxit-, Göcsej és az Alföld kőolaj- és földgázkincsével együtt. Egyes települések mellett tengerszint feletti magasságuk is szerepel. Zavaró közlekedési részleteket nem tartalmazó térképünk kiválóan alkalmas a földrajzi tájegységek (Őrség, Bakonyalja, Zselicség, Ormánság, Bugac, Torontál, Kis-Sárrét, Nyírség, Tiszahát, Rétköz, Aggteleki-karszt), illetve folyóink és csatornáink tanulmányozására. Térképünkön felül, középen apró javítások, hátoldalán illesztések. Jó állapotú térképlap, vászonra kasírozva, alsó és felső térképléccel.
[Térkép] A Föld országai. Iskolai falitérkép. Mértéke: 1 : 22,000,000. (1974) Budapest, 1974. Kartográfiai Vállalat. Színes térkép, mérete: 1240x1820 mm egy 1330x1865 mm méretű térképlapon. Összesen 3000 példányban megjelent, a Művelődési Minisztérium által engedélyezett iskolai falitérkép, lajstromszáma: 1974-601-789/IV. Az adatok szerkesztése 1974. április 15-én zárult. Ennek megfelelően politikai térképünk a maitól számos ponton eltérő határokat, országneveket rögzít. Legfeltűnőbb a Szovjetunió jelenléte, Európában hasonlóan mesterségesen létrehozott államalakulatot alkot Csehszlovákia és Jugoszlávia, Németország pedig két részletben létezik. Dél-Afrika esetében a gyarmati idők utolsó éveit idézi, hogy Angola és Mozambik még portugál irányítás, Namíbia pedig dél-afrikai megszállás alatt áll (Angola és Mozambik egyaránt 1975-ben nyerte el függetlenségét, melyet mindkét esetben több évtizedes polgárháború követett). Mozambik mellett Rhodesia néven egy nemzetközileg el nem ismert állam működik, problémás belviszonyokkal (függetlenségét 1979-ben nyeri el, Zimbabwe néven). Délkelet-Ázsiában az amerikai kivonulással magára hagyott Dél-Vietnám és a Vietnámi Demokratikus Köztársaság néz farkasszemet. Apróbb gyarmati területek maradtak még a Csendes-óceán és a Karib-tenger térségében. A vízrajzi, vasúti és településhálózati részleteket is feltüntető térkép érdekessége, hogy a nyílt tengeri meteorológiai állomásokon és az antarktiszi kutatóállomásokon kívül jelöli a műhold-kilövő állásokat is, a közismert Cape Canaveral-i és bajkonuri állásokon kívül meglepő lehet a svédországi és kenyai [!] kilövőállás jelenléte. A politikai térkép alatt jelmagyarázat, bal oldalán 1 : 100,000,000 mértékű népsűrűségi, jobb oldalán azonos mértékű közlekedési világtérkép. Iskolai világtérképünk a Kavrajszkij-féle elliptikus vetületet használja. Az alsó térképléc felett apró kézírásos jegyzetek, a térképlap hátoldalán illesztések. Jó állapotú térképlap, vászonra kasírozva, alsó és felső térképléccel.
4 db közlekedési térképe: Magyar Autóklub - Magyarország autótérképe, Agip Olaszország autótérkép, Magyarország autóstérkép - MOL üzemanyagtöltő állomások, BKV vonalhálózati térkép. Változó méretben és állapotban.
G. Freytag & Berndts Orientierungsplan von Wien / Bécs térképe, 1 : 20.000, a jelentős épületek (hivatalok, látványosságok, stb.) jegyzékével, kisebb sérülésekkel, hiányos borítóval, 51,5x67 cm
cca 1880 Magyarország s melléktartományai 1301-től 1526-ig + Francziaország 1360-1610 és Olaszország 1300-1500-ig (Jausz tört. Atlas 8. és 9. sz.), 2 db térkép, Bécs, Hölzel E. kiadása, kisebb lapszéli sérülésekkel, az egyiken ceruzás jelölésekkel, 26,5x33 cm