Tétel

Kikiáltási ár:

2 800 Ft

Leírás:

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4 sz. Bp., 1944, Magyar Élet, 512 p + XLV t. + 2 (kihajtható táblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal. László Gyula (1910-1998) történész, régész őstörténeti munkája régészeti és néprajzi kutatások nyomán kísérli meg feltárni a honfoglaló magyarság életmódját, társadalmi tagozódását és hitvilágát. A kizárólag néprajzi, mitológiai és régészeti adatokra támaszkodó munka a régész-történész nevezetes ,,kettős honfoglalás"-elméletét még nem tartalmazza. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tg