Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Hoitsy Pál: Nagy-Magyarország. A magyar történet jövő századai. (Dedikált.)
Budapest, (1902). Lampel Róbert - Wodianer F. és Fiai (ny.) VII + [1] + 79 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Lakos Béla tanár úrnak, kiváló tisztelete jeléül Hoitsy Pál".
Hoitsy Pál (1850-1927) csillagász, szemészorvos, szerkesztő, országgyűlési képviselő. A közíróként, parlamenti szónokként egyaránt közismert, függetlenségi párti szerző geopolitikai tanulmányában a magyarság közép-európai birodalmi jövőjét vizionálja, várakozásai szerint ugyanis a magyarság (kulturális elsőbbsége és katonai erényei révén) arra hivatott, hogy Boszniában, később pedig Romániában és Bulgária északi részén is átvegye a vezető szerepet. Úgy gondolja, hogy ehhez előbb ugyan meg kell teremteni az etnikailag egységes államot (minden terjeszkedésre hivatott állam alapját), valamint gazdasági fölényünket is biztosítani kell, ám az így megtökéletesedett magyar állam bátran elvégezheti történelmi feladatát, Kelet-Közép-Európa jövőbe kormányzását. Emlékezetesen nagyívű geopolitikai elmélkedés egy vezető parlamenti politikustól, mindössze tizennyolc évvel az összeomlás előtt.
Példányunk fűzése a borítóknál enyhén meglazult.
Fűzve, kissé sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk