Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

[Kiállítási katalógus] A Képzőművészek Uj Társasága (KUT) kiállításának képes katalógusa. Nemzeti Szalon, 1929 január.
(Budapest), 1929. (Általános Nyomda Rt.) [64] p. Egyetlen kiadás.
A modern magyar képzőművészeti irányzatokat képviselő KUT-csoport 1924-ben alakult meg. A posztimpresszionista, kubista és expresszionista irányzatokat magyaros látásmóddal és tematikával ötvöző művészcsoportot olyan nagyszerű művészek fémjelzik, mint Aba-Novák Vilmos, Berény Róbert, Bernáth Aurél, Czóbel Béla, Derkovits Gyula, Kernstok Károly, Kmetty János, Márffy Ödön, Molnár C. Pál, Perlrott Csaba Vilmos festőművészek, Ferenczi Béni és Medgyessy Ferenc szobrászművészek. A KUT-csoport 1924-től az Ernst Galériában és egyebütt évente rendezett közös tárlatot. Kötetünk az 1929. évi januári tárlat képanyagából szemezget. A 20. oldaltól közölt képanyag előtt Rózsa Miklós KUT-igazgató által írt rövid tanulmány Rippl-Rónai József művészetének jelentőségéről, majd a kiállított műtárgyak árjegyzéke.
Példányunk leveleinek alsó sarkán apró ázásfolt, néhány oldalon apró sérülések.
Fűzve, avantgárd illusztrációval díszített, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban. Jó példány, ritka könyv.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk