10 000 Ft
Részvét könyve. MDCCCLXIII. A Magyar Írók Segélyegylete megbízásából az alaptőke javára szerkeszti Gyulai Pál. Özvegy gróf Batthyány Lajosné arcképével. Pest, 1863., Magyar Írók Segélyegylete, (Emich Gusztáv-ny.), 1 (címkép: Batthyány Lajos özvegye portréja, Simonyi pesti műtermében készült ovális alakú felragasztott fénykép) t. + 2+552+4 p. Egyetlen kiadás. Arany János, Bérczy Károly, Eötvös József, Erdélyi János, Gyula Pál, Jókai Mór, Jósika Miklós, Kriza János, Madách Imre, Petőfi Sándor, Sárosy Gyula, Szász Károly, Székács József, Szemere Miklós, Szendrey Júlia, Szigligeti [Ede], Tompa Mihály, Tóth Kálmán és mások írásaival. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, Boldog Lajos könyvkötő, Pesten, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, régi bélyegzésekkel.