26 000 Ft
23
Márai Sándor: A kassai polgárok. Dráma három felvonásban, hat képben. Márai Sándor Munkái. A szerző, Márai Sándor (1900-1989) író által gróf Bánffy Miklós (1873-1950) író, külügyminiszter, grafikus, erdélyi magyar mecénás részére DEDIKÁLT példány. "Gróf Bánffy Miklósnak tisztelete jeléül Márai Sándor 1942." Bp., 1942., Révai, 250 p. Első kiadás. A drámát 1942. december 5-én mutatták be a budapesti Nemzeti Színházban, Németh Antal rendezésében, Somlai Artúr főszereplésével, további szerepekben: Tasnády Ilona, Makláry Zoltán, Szörényi Éva, mellékszerepekben: Gobbi Holda és Major Tamás. (Esti Ujság, 1942. december 5.) Kiadói egészvászon-kötésben, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, kissé kopott borítóval.