Barthelémy, [Jean Jacques]: Az ifju Anacharsis utazása Görögországban a Krisztus előtti negyedik század közepén. - után az érettebb magyar ifjuság számára szerkeszté Hanthó Lajos. Pest, 1866., Emich Gusztáv, 1 (címkép, fametszetű képtábla) t. + 366+3 p. + 5 (fametszetű képtábla) t. + 1 (kihatjathó térkép) t. Kiadói festett egészvászon-kötés, foxing foltos lapokkal.