Assisi Szent Ferencz Virágoskertje. Fioretti. Fordította Kaposy József.
[Budapest, 1921]. Genius-kiadás (Weiss L. és F. ny.) [2] + XXXIX + [1] + 348 p.
Az Assisi Szent Ferencről és szerzetestársairól szóló jámbor legendák gyűjteményét a XX. század első évtizedeiben hárman is lefordították, szépírók és irodalomtörténészek vegyesen (Erdős Renée, 1911; Kaposy József, 1913; Tormay Cécile, 1926). Példányunk a Kaposy József-féle jegyzetelt, tudós fordítás 1921. évi illusztrált díszkiadásából való, az egész oldalas fametszetek Végh Gusztáv grafikusművész munkái.
Díszesen aranyozott gerincű, álbordázott korabeli félmaroquin kötésben, a Végh Gusztáv rajzával illusztrált első fedőborító bekötve. Szép példány.