Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Thewrewk István, [Ponori]: László főherczeg életéből.
Budapest, 1896. (Franklin-Társulat ny.) 148 p. + 1 t. (kihajtható hasonmás). Egyetlen kiadás.
Ponori Thewrewk István (1863-1931) újságíró kegyeletes hangú megemlékezése Habsburg-Lotaringiai László főhercegről (1875-1895), a Habsburgok nádori ágából származó, katonának tanult, vadászbalesetben elhunyt méltóságáról. Oldalszámozáson belül egész oldalas fotókkal gazdagon illusztrált életrajzi méltatás, a Habsburg-sarj magyar tárgyú írásbeli dolgozatainak hasonmásával, illetve katonai és vadász ifjúságának gazdag fotóanyagával.
A tartalomból:
József főherczegnél Alcsuthon
Részletek László főherczeg vadászataiból
Adatok László főherczeg katonaéveiről
A címlapon, az első előzéken és a belív néhány oldalán enyhe foltosság.
Aranyozott gerincű, kissé kopott korabeli félvászon kötésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk