Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Brassey, [Anna Allnutt]: Le tour du monde en familie. Voyage de la famille Brassey dans son yacht Le Sunbeam. Reconté par la mere. Traduit de l'anglais par M. Richard Voit. Illustré de 78 gravures sur bois. Tours, 1885. Alfred Mame et Fils. 414 + [2] p. Egyetlen francia kiadás. Anna Brassey (1839-1887) angol útiíró. Utazásait több illusztrált kötetben örökítette meg. Ebben a kötetében 1876-1877 során megtett Föld körüli utazásának állít emléket, melynek során családja, gyermekei, férje és népes legénység társaságában nyugati irányban kerülték meg a Földet. A család Madeiráról indult, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Tűzföld, Santiago de Chile, Tahiti, az ausztrál part, Hawaii, Japán, Kína, Kanton, Szingapúr, végül Kairó érintésével tértek vissza a Földközi-tengerre, majd dél-angliai udvarházukba. Az úti beszámoló képanyaga a Verne-kalandregények modorában készült. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, festett, sérült gerincű, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk