Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Szent Imre album. A jubiláris ünnepségek története képekben. Szerkesztette: Huszár Károly. 1930. Budapest, 1930. Szent Imre Jubileum Rendező Főbizottsága (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) [24] + XXXII + [4] + 160 p. Haránt alakú kötet. Egyetlen kiadás. Szent Imre herceg halálának 900. évfordulója alkalmából jelentős megemlékezést tartott az ország. Ötnyelvű képes albumunk az ünnepségsorozatnak állít emléket, mely ünnepségek során a nemzetközi katolikusság küldöttségei, francia, lengyel diákküldöttségek, a hazai és nemzetközi cserkészet, a hazai levente mozgalom jelesei tiszteletüket tették, a hazai politikai és önkormányzati vezetők mellett. Albumunk képanyaga döntően Budapesten készült, a körtéri Szent Imre-szoborcsoport avatásának helyszínén, a vérmezői szentmisén, illetve a belvárosi Szent Jobb-körmeneten. Politikusaink, városvezetőink többsége a korszak jellegzetes formaöltözetében, díszmagyarban lép színre, albumunk emlékezetes képét adja a két világháború közti öltözködés- és viselkedésrendnek, melyet ellenfelei szívesen illettek a neobarokk jelzővel; politikusaink öltözete nemzetközi összehasonlításban valóban rendhagyónak és emlékezetesnek számít a közölt képanyagon. Egyes képek szándéktalanul még szociografikus részleteket is tartalmaznak, a mezőkövesdi népviseletben színre lépő ifjak között a sok csizmás láb mellett feltűnő mezítelen láb, illetve a katolikus körmenet mögött feltűnő reklámfeliratok is emlékezetes kontrasztot alkotnak a fotókompozíciók elő- és háttere között. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán dombornyomású Szent Imre-plakettel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk