Könyvek: Sport, sakk, hegymászás

Tételek száma: 29

1956 A Képes Sport teljes III. évfolyama: 1-43. szám, 1956. jan. 3. - okt. 23. (közte a ritka október 23-i szám is!) + az 1956. decemberében megjelent 4 db olimpiai különszám. Két kötetben. Félvászon-kötésben, túlnyomórészt jó állapotban.
19229.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Mark F. Twight - James Martin: Extreme alpinism. Climbing light, fast, and high. Seattle, 2004., The Mountaineers. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19230.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Mountaineering The Freedom of the Hills. Edited by Steven M. Cox nad Kris Fulsaas. Seattle, 2003., The Mountaineers. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19231.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Az evezés kézikönyve. Budapest, 1943. Magyar Evezős Szövetség. (MTI Rt. nyomdája). 209 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kiadványunk a Magyar Evezős Szövetség fennállásának 50. évfordulója alkalmából jelent meg. Rövid tanulmányokból álló kötetünk némely tanulmányát az evezősport mozgásait szemléltető ábrák kísérik. A tartalomból: A magyar evezős sport első évszázada --- Legismertebb evezős egyesületeink --- A sportolásról általában --- Az evezős és versenyevezős kiképzése --- A versenyzés lelki motívumai, a versenytaktika --- Ifjúsági evezés: Kivonat a LOK és a KISOK versenyszabályaiból --- A versenyhajó kormányzása. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, hátoldalán kézírásos jegyzet. Poss.: Körmendi Levente Egyesület. Aranyozott, illusztrált, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19232.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dénes Tamás - Hegyi Iván - Lakat T. Károly: Királyok, hercegek, grófok. [Bp.,2011.],Magyar Labdarúgó Szövetség, 304 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19233.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kirándulók zsebkönyve. I. köt. Növénytani rész. Szabó Zoltán: Útmutató növények gyűjtésére, konzerválására, növénygyűjtemények berendezésére és növénytani megfigyelésekre. Népszerű Természettudományi Könyvtár 3. Bp.,1913, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+190 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval.
19234.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Maróczy Géza: Végjátékok és játszmák. [Bp.,1942], Pantheon, 136 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen szakadással, sérült kötéssel, megviselt állapotban.
19235.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Hámori Tibor:  Puskás. Legenda és valóság. (Dedikált.) (Budapest, 1982. Sportpropaganda (Ságvári Nyomda). 239 + [1] p. Dedikált: "Pintér Józsefnek szeretettel: Hámori Tibor." A nyugatra távozása miatt a hazai médiában évtizedig említésre sem kerülő zseniális labdarúgó, Puskás Ferenc 1981-ben látogathatott először haza. Kiadványunk a Puskás Öcsi végleges hazatérése hírére megélénkült érdeklődés nyomán született. Az interjúkötet Puskás-nagyinterjúját a csapattársakkal, edzőkkel, kommentátorokkal készített beszélgetések előzik meg. Oldalszámozáson belül karikatúrákkal, a 193. oldaltól fotómelléklet. Interjúkötetünkből először egy limitált, csupán 1000 példányszámban megjelenő kiadás jelent meg, példányunk az azonos évben megjelenő újranyomásból származik. A címlap dedikációja felett az 1954. évi labdarúgó világbajnokság emlékére készült színes bélyeg, illetve az 1982. évi budapesti asztalitenisz világbajnokság körbélyegzése. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19236.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Matura Mihály - Papp László: A kötött fogású birkózás. Bp., 1955, Sport. Kiadói papírkötés, foltos. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos. Megjelent 1600 példányban.
19237.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Schneider Attila: A sakk romantikája. 2004, Kalandor Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19238.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Terményeink tárolása. Mezőgazdasági Kiskönyvtár. Növénytermesztési sorozat 11. sz. Bp., 1950., Athenaeum, 79+1 p. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
19239.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Sakk. Verseny és játékszabályok. Bp., 1975., Sport. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
19240.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft