Tétel

Kikiáltási ár:

20 000 Ft

Leírás:

cca 1920-1930 Dvihally Géza (1878-1945) hírlapíró, az ,,Esztergom" c. politikai hetilap és az ,,Esztergomi Friss Ujság" c. politikai napilap (Esztergom első napilapja) szerkesztője ,,Esztergom 1848-1849-ben" c. munkájának szerzői kézirata. A szerző által "I-VI. fejezet", ill. "Képek" részekre tagolva. (A "Képek" résznél képjegyzékkel, valamint korabeli kiadványokból kivágott illusztrációkkal; utána több oldalon további feljegyzésekkel). A kézirat esetlegesen kapcsolódhat a szerző fő történeti munkájaként számon tartott ,,Esztergom megye és város szerepe az 1848-89-es mozgalmakban" c. műhöz (amely az ,,Esztergom" napilap számaiban jelent meg), de lehet egy különálló, kiadatlan munka szerzői kézirata is. Egészvászon-borítóban, fűzés nélkül, változó állapotban, helyenként sérült lapokkal.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras