Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Kreiker Aladár: A szem fénytörése. Különös tekintettel a szemtükrözésre és a szemüveg-rendelésre. Gyakorlati útmutató orvostanhallgatók, iskola-, vasúti-, katona-orvosok, valamint szemorvosi pályára készülők számára. Átnézte és előszót írt hozzá Blaskovics László. 120 ábrával. (Dedikált.) Debrecen, 1922. Hegedüs és Sándor Irodalmi és Nyomdai Rt. VIII + 183 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: "Méltóságos dr. Imre József egy. ny. r. tanár úrnak mély és őszinte tisztelettel: Kreiker Aladár." Kreiker Aladár (1893-1983) orvos, szemész, debreceni egyetemi tanár, a színlátás, az élettani optika, a kancsalság medicinájának szakértője. Optikai és élettani ábrákkal gazdagon illusztrált művét mesterének, Imre József szemész professzornak ajánlotta. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum. A címlevél és a belív számos levele a gerincnél megerősítve, néhány oldalon aláhúzások. Prov.: Imre József. [Imre József (1884-1945) szemész főorvos, egyetemi tanár, a budapesti Szemészeti Klinika igazgatója. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk