Könyvek: Technika

Tételek száma: 26

20177.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

[Képes árjegyzék] A Brunner I. L. és Társa Technikai és Elektrotechnikai Nagykereskedés képes árjegyzéke (1913-1914). Budapest, 1913. Brunner I. L. és Társa (Pallas Rt. ny.) [3]-880 p. Az 1883-ban alapított Brunner I. L. és Társa műszakicikk-nagykereskedés mintaboltja és központja a belváros szívében, az Oktogon mellett található bérházban, a Teréz körút 19. szám alatt volt található. Szövegközti ábrákkal, rajzokkal gazdagon díszített katalógusunk az 1910-es évek ipari, mezőgazdasági és háztartási gépesítésének technikai színvonaláról, az elérhető technológiákról és szerszámparkról ad érzékletes benyomást. A fizetőképes városi lakosság számára alapvetésnek minősülhet tehát a felvonó, a vezetékes hideg- és meleg víz, a vízöblítéses vécé, a radiátoros fűtés, konyhában a vízforraló, a tűzhely és a jégszekrény, valamint a szikvíz-készítő készülék, kengyellel, utcán a zárt pályás, sínen futó közlekedés, az öntöttvas utcabútorok és szegélydíszek egész serege, épületgépészek számára szellőztetők, vízmértékek, a fémipar számára gyorsfúrógépek és emeltyűs lyukasztógépek, a malomipar számára a Progress néven szabadalmaztatott gabonakoptató, -osztályozó- és gabonakefélő gép, borászoknak szőlő- és gyümölcssajtó és kupakoló-gép, mindenféle házi szereléshez pedig precíziós csavarkulcsok, kézi kalapácsok egész armadája. Példányunkból a címlevél és az azt követő levél hiányzik, az utolsó két levél fűzése enyhén meglazult. Aranyozott, sérült, javított gerincű kiadói egészvászon kötésben.
20178.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft