Raffy Ádám: Két malomkő. (Dedikált!) Bp., 1955, Szépirodalmi Könyvkiadó, 532 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Raffy Ádám (sz. Kupfer Miksa) (1898-1961) orvos, regényíró, műfordító által Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező, forgatókönyvíró részére dedikált példány.