https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 141

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1925 Groh Klára (1892-1988) hegedűművész autográf képeslapja svájci koncertkorútjáról Bajcsy-Zsilinszky Endrének
1
13617.

1925 Groh Klára (1892-1988) hegedűművész autográf képeslapja svájci koncertkorútjáról Bajcsy-Zsilinszky Endrének

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1925 Magyarnándor, Tikos István ny. ezredes levele ismeretlen címzettnek, "Kegyelmes Uram!" megszólítással, kölcsön igénylése tárgyában, 3 beírt oldal
1
13618.

1925 Magyarnándor, Tikos István ny. ezredes levele ismeretlen címzettnek, "Kegyelmes Uram!" megszólítással, kölcsön igénylése tárgyában, 3 beírt oldal

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1927 Felszeghy Béla (1882-1951) erdélyi magyar jogász, közigazgatási, államjogi és pszichológiai szakíró autográf sorai és aláírása Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) részére, franciaországi képeslapon
1
13619.

1927 Felszeghy Béla (1882-1951) erdélyi magyar jogász, közigazgatási, államjogi és pszichológiai szakíró autográf sorai és aláírása Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) részére, franciaországi képeslapon

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1928 London, FA-kupa döntő, a győztes Blackburn Rovers csapatkapitánya, Harry Healless átveszi a trófeát V. György brit királytól. Fotó, üvegezett keretben, a hátoldalon feliratozva, 17x23 cm + Modern brit zászló, 87x150 cm // 1928 London, FA Cup Final, Harry Healless from the victorious Blackburn Rovers receives the trophy from King George V. Photo, in glazed frame, 17x23 cm + Modern British flag (Union Jack), 87x150 cm
1
13620.

1928 London, FA-kupa döntő, a győztes Blackburn Rovers csapatkapitánya, Harry Healless átveszi a trófeát V. György brit királytól. Fotó, üvegezett keretben, a hátoldalon feliratozva, 17x23 cm + Modern brit zászló, 87x150 cm // 1928 London, FA Cup Final, Harry Healless from the victorious Blackburn Rovers receives the trophy from King George V. Photo, in glazed frame, 17x23 cm + Modern British flag (Union Jack), 87x150 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
16
 
cca 1930 2 db iskolai, diákok által rajzolt, díszoklevél "fantázia" rajz. 30x40 cm
1
13621.

cca 1930 2 db iskolai, diákok által rajzolt, díszoklevél "fantázia" rajz. 30x40 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1930 Gyöngyös, Bozsik Pál (1884-1952) plébános autográf levele ismeretlen címzettnek, Heves vármegye történetének megírása ügyében való megkeresés tárgyában, két beírt oldal, Bozsik Pál aláírásával. (1950-ben ,,a demokratikus államrend megdöntésére irányuló szervezkedés" vádjával őrizetbe vették, majd 1951-ben a Grősz József és társai elleni per másodrendű vádlottjaként 10 év fegyházra ítélték; 1952-ben a váci börtönben hunyt el.)
1
13622.

1930 Gyöngyös, Bozsik Pál (1884-1952) plébános autográf levele ismeretlen címzettnek, Heves vármegye történetének megírása ügyében való megkeresés tárgyában, két beírt oldal, Bozsik Pál aláírásával. (1950-ben ,,a demokratikus államrend megdöntésére irányuló szervezkedés" vádjával őrizetbe vették, majd 1951-ben a Grősz József és társai elleni per másodrendű vádlottjaként 10 év fegyházra ítélték; 1952-ben a váci börtönben hunyt el.)

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1931 Szánthó Enid (1907-1997) operaénekesnő autográf sorai és aláírása Bayreuthból küldött, saját magát megörökítő fotólap hátoldalán (1931-ben Bayreuthban Richard Wagner Siegfired c, operájában szerepelt többek közt), Seiberné Patay Berta zongoraművésznő, zenetanárnő, Keresztury Dezső író, költő, későbbi politikus anyósának címezve, kissé sérült
1
13623.

1931 Szánthó Enid (1907-1997) operaénekesnő autográf sorai és aláírása Bayreuthból küldött, saját magát megörökítő fotólap hátoldalán (1931-ben Bayreuthban Richard Wagner Siegfired c, operájában szerepelt többek közt), Seiberné Patay Berta zongoraművésznő, zenetanárnő, Keresztury Dezső író, költő, későbbi politikus anyósának címezve, kissé sérült

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
2
 
1932 Emlékkönyv, benne rajzok, feljegyzések.
1
13624.

1932 Emlékkönyv, benne rajzok, feljegyzések.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
6
 
1932-39 Török Lajos (1863?1945) orvos, egyetemi professzor, Delli Emma színésznő férje 2 db autográf, kézzel írt levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíróhoz, egyik méltatja Gerő 1939-ben, néhány nappal halála előtt megjelent Művészetről, művészekről c. könyvét. Másfél és egy beírt oldal, mindkettő Török Lajos autográf aláírásával és fejléces papíron, egyik eredeti borítékban. Proveniencia: Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából.
1
13625.

1932-39 Török Lajos (1863?1945) orvos, egyetemi professzor, Delli Emma színésznő férje 2 db autográf, kézzel írt levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíróhoz, egyik méltatja Gerő 1939-ben, néhány nappal halála előtt megjelent Művészetről, művészekről c. könyvét. Másfél és egy beírt oldal, mindkettő Török Lajos autográf aláírásával és fejléces papíron, egyik eredeti borítékban. Proveniencia: Gerő Ödön (1863-1939) művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
EUR
,
13,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1933 Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön (1863-1939) magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának. Megköszöni Gerő előzékeny kritikáját és beszámol a Budapesten rendezendő kiállításának előkészületeiről. Említi Vészi József (1858-1940) magyar író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztőjét is. A lap alján rövid kézzel írt üdvözlő sorokkal. Fejléces papíron, eredeti borítékban. / 1933 Gustinus Ambrosi (1893-1975), Austrian sculptor's autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he thanks him for his article on his art and tells about his planned exhibition in Buidapest. In original envelope.
1
13626.

1933 Gustinus Ambrosi (1893-1975) osztrák szobrász saját kézzel aláírt levele fejléces levélpapírján Gerő Ödön (1863-1939) magyar műkritikusnak, a Pester Lloyd munkatársának. Megköszöni Gerő előzékeny kritikáját és beszámol a Budapesten rendezendő kiállításának előkészületeiről. Említi Vészi József (1858-1940) magyar író, újságíró, országgyűlési képviselő, a Pester Lloyd főszerkesztőjét is. A lap alján rövid kézzel írt üdvözlő sorokkal. Fejléces papíron, eredeti borítékban. / 1933 Gustinus Ambrosi (1893-1975), Austrian sculptor's autograph letter to Ödön Gerő, journalist of Pester Lloyd, in which he thanks him for his article on his art and tells about his planned exhibition in Buidapest. In original envelope.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1935 a Munkácsy-céh újévei köszöntö levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, a céh tiszteletbeli tagjához, Márk Lajos (1867-1940) elnök és Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) igazgató-főtitkár autográf aláírásával. Munkácsy-céh fejléces papírján és bélyegzőjével, hajtás mentén apró szakadással.
1
13627.

1935 a Munkácsy-céh újévei köszöntö levele Gerő Ödön (1863-1939) író, műkritikus, a Pester Lloyd munkatársához, a céh tiszteletbeli tagjához, Márk Lajos (1867-1940) elnök és Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) igazgató-főtitkár autográf aláírásával. Munkácsy-céh fejléces papírján és bélyegzőjével, hajtás mentén apró szakadással.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1935 Dr. Gombocz Zoltán (1877-1935) nyelvtudós, egyetemi tanár halálozási értesítője. Jankovich Ferenc (1907-1971) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító részére elküldve.
1
13628.

1935 Dr. Gombocz Zoltán (1877-1935) nyelvtudós, egyetemi tanár halálozási értesítője. Jankovich Ferenc (1907-1971) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító részére elküldve.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz