Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 141

cca 1875-76 Erdélyi és bánáti Blau család (Blau Erzsébet) levelei Gábor Kornélnak, 7 db, német nyelven, részben szöveget nem érintő sérüléssel
13568.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

cca 1879-1881 Erdélyi és bánáti Blau család levelei (Ruszkberg/Ruszkabánya, Josefstadt/Temesvár), 3 db, német nyelven
13569.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

cca 1880 Jön a sáska! Papok és néppárti grófok pongyolában. Felvilágosításul a magyar haza minden polgárának. Írta egy igaz, hithű Katholikus. Szabadelvű Párt egy híve által írt propaganda írás. Bp.,én,Pallas, 31 p. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel, szakadt borítóval.
13570.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,80
250,00

cca 1880-1900 ,,Dallok s Egyebek", kézzel írt feljegyzések, gondolatok, versek, idézetek neves szerzőktől (Kisfaludy Sándor, gróf Teleki Ferenc, Kölcsey, Vörösmarty, stb.), kb. 200 beírt oldal, kissé sérült, borító nélküli füzetben, néhány lapon sérülésekkel, ázásnyomokkal
13571.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
9

1882 Első Budapesti Hadastyán Egylet, dekoratív, litografált díszoklevél, Zsák Hugó (1844-1915) mérnök, miniszteri tanácsos részére. Zsák részt vett a budapesti és Budapest alatti Dunaszakasz szabályozási és rendezési munkálataiban. Vezetése alatt épült a soroksári Duna-ágat elzáró gubacsi gát a háromnyílású táplálózsilippel és a Nagy-Duna felőli párhuzamos művel. 1875-ben a budapesti Magyar Királyi Folyammérnöki Hivatal vezetője lett, valamint nevéhez fűződik a Margit híd feletti és az Erzsébet híd alatti rakpartok kiépítése. 60x50 cm
13572.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50

1886 Szász-Coburg-Koháry Klotild főhercegnő (1846-1927), József főherceg felesége, autográf levele Fiuméből kastélyból édesanyjának francia nyelven, melyben egy hajózásról és családi dolgokról ír
13574.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

1889-1893 Régi emlékkönyv, díszesen illusztrált, litografált lapokkal, benne érdekes bejegyzésekkel, (ismeretlen személy részére (... Károly)), főleg pozsonyiak, de közte budapesti is, nagyrészt magyar nyelven, de néhány idegennyelvű is. Benne érdekes azonosításra váró nevekkel (Okolicsányi Dezső, Pongrácz Géza, Zolnai Gyula, Misek Lajos, ... stb.) A bejegyzések egy része valószínűleg a Pozsonyi Királyi Katolikus Főgimnázium-ba járó diáktársai. Köztük, a bejegyzések között Teller Miksa (1871-1950) ügyvéd jogi szakíró bejegyzésével, valamint (!) Berinkey Dénes (1871-1944) későbbi miniszterelnök (1919. jan. 11.-március 21.) autográf, fiatalkori bejegyzésével, (Pozsony, 1889. jun. 1.)  Haránt-alakú aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, 2 kijáró lappal, kopott borítóval, 20 sztl. lev, 12x17 cm.
13575.

1889-1893 Régi emlékkönyv, díszesen illusztrált, litografált lapokkal, benne érdekes bejegyzésekkel, (ismeretlen személy részére (... Károly)), főleg pozsonyiak, de közte budapesti is, nagyrészt magyar nyelven, de néhány idegennyelvű is. Benne érdekes azonosításra váró nevekkel (Okolicsányi Dezső, Pongrácz Géza, Zolnai Gyula, Misek Lajos, ... stb.) A bejegyzések egy része valószínűleg a Pozsonyi Királyi Katolikus Főgimnázium-ba járó diáktársai. Köztük, a bejegyzések között Teller Miksa (1871-1950) ügyvéd jogi szakíró bejegyzésével, valamint (!) Berinkey Dénes (1871-1944) későbbi miniszterelnök (1919. jan. 11.-március 21.) autográf, fiatalkori bejegyzésével, (Pozsony, 1889. jun. 1.)

Haránt-alakú aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, 2 kijáró lappal, kopott borítóval, 20 sztl. lev, 12x17 cm.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25

1890 Az állam által létesítendő vasútvonalakon előállítandó épületek leírása, 20p
13576.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

cca 1890-1910 Kézzel írt, magyar és német nyelvű feljegyzések, vallásos témájú elmélkedések (,,Elmélkedés Ádvent második hétfőjén", ,,A Boldogságos szűz Máriának a tisztaság iránti szeretete", ,,Karácson ünnepe", stb.), kb. 150-200 beírt oldal, igényes, szép kézírással, félvászon-kötésű füzetben
13577.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

cca 1890-1920? Marczali Henrik (1856-1940) történész jegyzet vagy tanulmányának, kéziratának részlete, aláírás nélkül, 2 sztl. lev., 34x21 cm
13578.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1891 Régi napló, ,,Irta Elek Ferentz Konyáron 1891. Január havában", különféle témájú feljegyzésekkel, versekkel, közel teleírva. Félbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként koszos lapokkal, firkákkal.
13579.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13

1891 Bécs, báró Dóczy (Dóczi) Lajos (1845-1919) újságíró, költő, Andrássy Gyula miniszterelnök korábbi fogalmazójának autográf levele, amelyben egy Pázmán szöveg elküldésésről ír, és említi Arany (János) nevét is. Két kézzel írt oldal, Dóczy (Dóczi) Lajos autográf aláírásával. Apró lapszéli szakadásokkal. Proveniencia: Gerő Ödön művészeti szakíró, újságíró lánya, Gerő Zsófia (1895-1966) hagyatékából.
13580.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft