Tétel

Kikiáltási ár:

7 000 Ft

Leírás:

Kain, Albert: Ungarn. Im Auftrage des königlich Ungarischen Handelsministers herausgegeben von der Direktion der königlich Ungarischen Staatsbahnen. Unter Mitwirkung von Stefan Barsony, Julius Bodnar, Samuel Borovszky, Béla Erödi, Béla Gonda, Wilhelm Hanko, Ludwig Loczy, Theodor Novak, Willibald Semayer, Karl Siegmeth, Johann Sziklay, Ladislaus Toldy. Redigiert von - - . 700 Illustrationen und 1 Karte in 4 Farben. Stuttgart, 1911, Chr. Belser'sche Verlagsbuchhandlung, 400 p. + 1 (kihajtható, színes térkép, rajta a Szent Korona országaival) t. Második kiadás. Oldalszámozáson belül Erdélyi Mór udvari fotográfus 700 szövegközti felvételével, szecessziós fejezetkezdő tollrajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált Magyarország-album. Keretdíszes oldalakkal. A felvételek többsége a dualizmus korának civilizációs haladását hirdeti, a dualizmus városképei, főterei, vasúti portréi mellett a magyarországi fürdőhelyeknek, illetve az alföldi magyar parasztéletnek, mint nemzeti karakterisztikumnak szentel fő figyelmet. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, néhány kijáró lappal (7-8., ill. 227-230. oldalak), helyenként kissé sérült lapokkal, de többségében jó állapotban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tg