Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 46

Zeppeline über England. Berlin, 1916, Verlag Ullstein. 151p. Egészvászon kötés, ráragasztva az eredeti borító, jó állapotban.
19601.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Tolnai: A világháború története 1914-1917. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán írta Zigány Árpád. Több száz képpel, eredeti fölvételekkel és térképekkel. A Tolnai Világlapja ajándéka. I. köt. Bp.,én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai Világlapja-ny.), 448 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
19602.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Előre az erős néphadseregért. A Magyar Dolgozók Pártja V. Országos Katonai Konferenciája 1948 november 13-14. Bp.,(1948.),Honvédelmi Minisztérium Nevelő Alcsoportfőnöksége, 107 p. Fekete-fehér fotókkal, köztük Rákosi Mátyás arcképével illusztrált propaganda kiadvány. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel.
19603.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Honvédek imakönyve. Dr. Mészáros János főlelkész ,,Seregek Ura" című imakönyve és a ,,Szent vagy, Uram!" egységes énektár alapján készült. Bevezetéssel és háborús imákkal ellátta Dr. Hász István tábori püspök. Bp., 1942, Római Kat. Tábori Püspökség (Athenaeum-ny.), 127+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés.
19604.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
18

1. A korszerű háború jellemző sajátosságai 2. A polgári védelem helye és szerepe a korszerű küzdelemben. Bp., 1971, PVOP, kopott papírkötés.
19605.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Somogyi Győző: Mária Terézia magyar katonái. Bp., 2011, CSER. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19606.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ságvári György - Somogyi Győző - Szabó Péter: Honvédhuszárok. Magyar királyi honvédlovasság, 1920-1945. Bp., 2001, Timp Kft. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. + Barcy Zoltán - Somogyi Győző: Magyar huszárok. Bp., 1987, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
19607.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

II. világháborús könyvek, 7 db:  Athony Kemp: SAS békeévek vad háborúi 1947-1991., Földi Pál: A Waffen SS története.; Geoffrey Regan: Hadászati balfogások.; A háborúk világtörténet.; John MacDonald: A II. világháború nagy csatái.; A modern kor híres csatái. Szerk.: Peter Young.; Fergewagner Péter Ákos: A második világháború történelmi atlasza.;
19608.

II. világháborús könyvek, 7 db:

Athony Kemp: SAS békeévek vad háborúi 1947-1991.,
Földi Pál: A Waffen SS története.;
Geoffrey Regan: Hadászati balfogások.;
A háborúk világtörténet.;
John MacDonald: A II. világháború nagy csatái.;
A modern kor híres csatái. Szerk.: Peter Young.;
Fergewagner Péter Ákos: A második világháború történelmi atlasza.;

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

19609.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ács Tibor: Tudós katona. Kiss Károly élete és hadtudományi munkássága. (1793-1866.) Bp., 1982, Zrínyi. Kiadói papírkötés.
19610.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Ács Tibor et al.: Honvédelmi miniszterek 1848-1994. Bp., 1994, Zrinyi. Kiadói papírkötés.
19611.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Bartha Béla, szárazajtai: Jelentem alásan... Történetek, adomák a katonaéletből. Darányi Kálmán előszavával. Garay Ákos művészi rajzaival. Székesfehérvár, 1935, szerzői kiadás (Csitáry G. Jenő-ny.), 142 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos, sérült címlappal, ajándékozási bejegyzéssel, az utolsó lap hiányzik.
19612.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft