Kalocsa Róza:
Válogatott elbeszélések és színdarabok az ifjúság számára.
Pozsony-Budapest, 1888. Kiadja Stampfel Károly (Stampfel, Elder és Társai ny.) 207 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Kalocsa Róza (1838-1901) pedagógus, igazgató, az első diplomás női tanító. Számos pedagógiai folyóirat munkatársa, a Leányvilág című képes hetilap főszerkesztője 1883-1890 között. Kötetünk jó erkölcsre nevelő színdarabok és elbeszélések gyűjteménye. A címlapon régi katalógusszám, az vele szemben régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk első előzéke hiányzik.
Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.