Keresztury Dezső:
Válogatott versek. (Dedikált.)
Budapest, (1979). Magvető Könyvkiadó - Szépirodalmi Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 413 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Ki minden jót kíván, / szálljon áldása rám; / és vissza / szálljon a lapda! - Major Jenőnek szeretettel: Keresztury Dezső. 79."[Keresztury Dezső (1904-1996) költő, műfordító, esszéíró, parasztpárti politikus, a koalíciós évek vallás- és közoktatásügyi minisztere.]
(30 év sorozat.)
Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.