20993.
Lezárult 485. Gyorsárverés
Könyvek: Egyéb ritkaságok
4 000 Ft
Jakab Ödön: Költemények. Budapest, 1879. Aigner Lajos könyvkiadása (Nyomatott Vodianer F.-nél). 166 + IV p. Egyetlen kiadás. Jakab Ödön (1854-1931) költÅ‘, Ãró, újságÃró, a PetÅ‘fi Társaság, késÅ‘bb a Kisfaludy Társaság tagja, a XIX. század végének népszerű költÅ‘je. PetÅ‘fi Sándor hagyományát követÅ‘ költészetének jeles darabjai népies balladái és helyzetdalai, feleségéhez Ãrt szerelmi költeményei. Kötetünk a szerzÅ‘ elsÅ‘ verseskötete. Kötetünk érdekessége az igencsak aktuális háborús témát megéneklÅ‘ "A török-orosz háború idejébÅ‘l" cÃmű versciklus, mely hazafiasságában oroszellenes érzelmeket pendÃt meg, mely a korszak hazafias nézeteinek egyik gyakori, visszatérÅ‘, számos szerzÅ‘ által megÃrt témája. A cÃmoldalon és a belÃv néhány oldalán halvány foltosság, két levélen apró, lapszéli javÃtás. Szüry 1988. Korabeli egészvászon kötésben, az aranyozott cÃmfelirat a gerincen barna cÃmkén, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.