Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Jakab Ödön: Költemények. Budapest, 1879. Aigner Lajos könyvkiadása (Nyomatott Vodianer F.-nél). 166 + IV p. Egyetlen kiadás. Jakab Ödön (1854-1931) költő, író, újságíró, a Petőfi Társaság, később a Kisfaludy Társaság tagja, a XIX. század végének népszerű költője. Petőfi Sándor hagyományát követő költészetének jeles darabjai népies balladái és helyzetdalai, feleségéhez írt szerelmi költeményei. Kötetünk a szerző első verseskötete. Kötetünk érdekessége az igencsak aktuális háborús témát megéneklő "A török-orosz háború idejéből" című versciklus, mely hazafiasságában oroszellenes érzelmeket pendít meg, mely a korszak hazafias nézeteinek egyik gyakori, visszatérő, számos szerző által megírt témája. A címoldalon és a belív néhány oldalán halvány foltosság, két levélen apró, lapszéli javítás. Szüry 1988. Korabeli egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17