Illyés Gyula: Csizma az asztalon. (Bp., 1941), Nyugat (Hungária-ny.), 161+(3) p. Első kiadás. A borító Lengyel Lajos munkája. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.