12 000 Ft
Ars Erotica. Die erotische Buchillustration im Frankreich des 18. Jahrhunderts. Herausgegeben und mit bibliographischen Notizen versehen von Ludwig von Brunn. Mit einem Essay von Golo Jacobsen. Band I-III. [Teljes, három kötetben.] Schwerte, 1989. Bodo Harenberg. (Druck: Graficromo SA., Cordoba). 399 + [3] p.; 381 + [3] p.; 373 + [3] p. A bevezető, alapos esszét a német újságíró, szerkesztő, műfordító Nino Erné (1921-1994) írta, a műfaj követelményeinek megfelelően írói álnév (Golo Jacobsen) alatt. Az erotikus munka első kiadása 1981-ben jelent meg. A munka lényegét jelentő erotikus illusztrációk az első kötet 85. oldalától, egyes illusztrációk előtt a tartalmazó mű bibliográfiai adatolásával. Mindhárom kötetben néhány oldalnyi színes illusztráció. Az erotikus, olykor pornográfiába hajló illusztrációk egy része mitológiai jeleneteket idéz, más részük antiklerikális élű, ám leggyakrabban rizsporos urak és hölgyek közös időtöltését idézi meg az illusztrációs anyag. Az erotikus metszetek döntő többsége közvetlenül a francia forradalmat megelőző időszakból való, a forradalom a régi rezsimmel együtt a pornográfia fénykorát is elsodorta. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.