Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Gutenberg nagy lexikon. Minden ismeretek tára. 1-8. köt. 10 kötetben teljes! Bp., 1931-1932. Nagy Lexikon Kiadóhivatala. A Gutenberg nagy lexikon a két világháború közötti magyar kulturális élet nagy vállalkozásaként indult 1931-ben a külön erre a célra létrehozott Nagy Lexikon Kiadóhivatal irányításával. A 22 kötetre tervezett, nagy alakú, 640-670 kéthasábos oldalas példányokból 9 már 1931-ben megjelent, majd egy tizedik is 1932-ben. Ekkor azonban a még ?F? betűnél tartó mű kiadása megszakadt, és később sem fejeződött be. A kötéstáblát Végh Gusztáv tervezte, és az Eterna könyvkötészete készítette. Kiadói díszesen aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, a 3. kötet borítója és gerince foltos.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras