Széll Kálmán: Az egyatomú, ideális gázok Einstein-féle quantumelmélete. Budapest, 1927. (Franklin-Társulat nyomdája.) [55]-68 p. (Különlenyomat a Mathematikai és Physikai Lapok XXXIV. kötetéből.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Bölsche, W[ilhelm]: Das Liebesleben in der Natur. 1-3. köt. Leipzig, 1902-1903, Eugen Diederichs. Német nyelven. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, Szalatnai és Weichner-kötés, mintás lapélekkel.
Howard Rheingold: The Millennium Whole Earth Catalog Paperback San Francisco, 1994. Harper. Kiadói papírkötésben Kézikönyv túlélőknek, hogy mit hol melyik könyvben talál meg az ember. Folio
Gortvay György (szerk.): Az Országos Közegészségügyi Intézet működése 1945-1946-1947 években. Budapest, 1948. (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat és Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 499 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel, grafikonokkal illusztrált statisztikai-népegészségügyi kötet. A címoldalon, az első borítón, a belső borítókon és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, kiadói borítóban.
Adler, Friedrich: Ernst Machs Ueberwindung des mechanischen Materialismus. [Bécs] Wien, 1918. Verlag der Wiener Volksbuchhandlung Ignaz Brand & Co. 187 + [1] p. Első kiadás. Friedrich Adler (1879-1960) osztrák mozgalmár, lobbista, forradalmár, valamint 1916-ban az osztrák miniszterelnök elleni halálos merénylet elkövetője. A halálra ítélt társadalommérnök büntetését az uralkodó fogházra változtatta, ám az 1918. évi forradalmakban a radikális mozgalmár kiszabadult börtönéből, és megjelent kötete is. A frissen szabadult Friedrich Adler jelen munkájában Ernst Mach (1838-1916) osztrák fizikus tételeinek magyarázatával kísérletezik. Schroth 343. Ziegenfuss II, 95. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Az első fedőborítón régi tulajdonosi bejegyzés, a gerincen apró hiány. Részben felvágatlan, jó példány.
Debreceni Egyetemi Bibliográfia. Első rész: Természettudományi Kar 1914-1955. Szerk.: Módis László. Acta Universitatis Debreceniensis De Ludovico Kossuth Nominatae. Facultas Scientiarum Naturalum. Bp., 1956. Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötésben. Megjelent 500 példányban.
Poronyi Zoltán ? Fleck Alajos: Pühler Geometria Practicája 1563-ból Facsimile kiadás (Pühler Geometriájának magyar nyelvű szövege Petrovich Ede fordítása alapján készült.) Pécs, 1974. Pécsi Geodéziai és Térképészeti Vállalat. 271 p., 49 t. (részben színes). Készült 600 példányban. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Az előzéklapon ajándékozási bejegyzés, hozzá a készítő geodéziai vállalat levele. Kiadói egészbőr kötésben, eredeti nyl védőborítóval. Szép példány.
Delafaye, Georg.: Principes de chirurgie. fpar M. George Delafaye, Professeur & Démonstrateur Royal en Chirurgie ... Paris, 1761. Priviligé du Roi. 552p. Korabeli, aranyozott, bordázott egészbőr kötésben. Korai ritka orvostudományi munka.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.