Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 39

Vendéglátó receptkönyv. A Belkereskedelmi Minisztérium Vendéglátó Főigazgatóság kiadványa. Szerkesztette Venesz József. A recepteket kipróbálta és összeállította a Közétkeztetési Főigazgatóság kísérleti konyháján Moser István és Nagy László. Felülbírálta: Turós Emil. Budapest, 1958. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Terv Nyomda). [4] + 325 + [1] p. A minisztériumi rendeletre 5000 példányban készült "Vendéglátó receptkönyv" az állami vendéglátóipari egységekben felszolgált ételek összetevőinek arányát szabályozza. A kötet túlnyomó részét így nem eljárások ismertetése teszi ki (ilyen nem is szerepel a munkában), hanem a nyersanyagok pontos mennyiségét szabályozza, a pontos állami elszámoltathatóság és az üzemi tervezhetőség érdekében. A kötetet Turós Emil mesterszakács, a Bristol Hotel korábbi konyhafőnöke, 1954-től a Belkereskedelmi Minisztérium osztályvezetője lektorálta. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20207.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Zoltán Gyula (összeáll.):  Gazdasági tanácsadó. (Gazdasági kérdés-feleletek) Budapest, 1938. "Mezőgazdaság" kiadás (Máté Ernő ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. Kérdezz-felelek formájában kiadott mezőgazdasági tanácsadónk ágazatonkénti bontásban sorjáztatja az olvasói kérdéseket és a szakértő válaszokat. Kiadványunk tudásanyaga a tág értelemben vett mezőgazdaság legtöbb területére kiterjed, éppúgy foglalkozik a gyümölcsfa-ültetés, mint a méhészet, a szőlészet-borászat, a lótenyésztés, a juhnyírás kérdéseivel. Az első borítón, a címoldalon és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. A címlevél és az azt követő néhány levél felső sarkán, szövegtükrön kívül apró hiány. BOEH VII, 3300. Feliratozott, enyhén elszíneződött kiadói borítóban.
20208.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Dr. Filarszky Nándor: Növénymorphologia. A növények alaki tulajdonságai és a velök kapcsolatos életjelenségek. Bp., 1911, Franklin-Társulat, XII+1028 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, a címlapon sarokhiánnyal, tulajdonosi bélyegzővel.
20209.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Z. Tábori Piroska: Készüljünk a télre. Időszerű tanácsok a magyar háziasszony számára. Összeállította: - -. Bp.,(1940),Singer és Wolfner, 3-99+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.
20210.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Unger Károly: Tanyám tyúkja. Szabadon nevelt szárnyasok szakácskönyve. hn., 2002., Master Food Kft. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20211.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Ákos László - Aba Iván: Erdők országa. Bp., 1954, Művelt Nép. Egyetlen kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a hátsó kötéstábla és néhány lap kissé koszos. Megjelent 3000 példányban.
20212.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Földes Jenő - Ravasz László - Gál Ferenc: Cukrászat. Bp., 1958, Közgazdasági és Jogi, 381+1 p.+24 t. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott borítóval.
20213.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Hope Ricciotti-Vincent Connelly: The Pregnancy Cookbook. Revised and expanded. New York-London, 2002. W.W. Norton & Company. Kiadói papírkötés.
20214.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Fülöp Margit: Mindenki szakácskönyve. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes állapotban.
20215.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Stella receptkönyv. hn.,én., nyn, 30+2 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, egy lap szélén kis szakadásokkal.
20216.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Rayman János-Horváth József-Szabó Árpád: Gyümölcstermelés I. Bp., 1957., Mezőgazdasági. 3. kiadás. Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
20217.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Oetker, August: Dr. Oetker-Rezepte. Für die Hausfrau von - - . Baden, é.n., Dr. A. Oetker. Egészoldalas, színes illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.
20218.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft