Schalk, Gustav: Walhalla. Germanische Götter- und Heldensage für Schule und Haus. Berlin, é.n. (cca 1910), Neufeld & Henius. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Német nyelven. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a borítón és gerincen kis sérülésekkel, a lapok egy része a sarkán kissé meggyűrődött. Két lapon (Halápy Jánosné) Hatvany Viola névbejegyzésével.