Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 143

cca 1942-70 Kovai Lőrinc (1912-1986) írónak szóló levelek és levelezőlapok, össz. kb. 80-90 db, közte néhány érdekesebb darabbal, pl. Kuszy Emil losonci lelkész levelezőlapja 1942-ből. Átnézésre érdemes anyag!
13259.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

cca 1944-50 Frigyesy és Pagani család levelezése, részben Frigyesy Jánosnak, 1941-1944 között Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt. vezérigazgatójának címezve, egyik általa küldött céges fejléces papíron, össz. kb. 50 db levél és levelező lap többségében 1944-45-ből, egyiken verses sorokkal. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
13260.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
14

1948 Dorogi Márton (1811-1980) néprajzi gyűjtő, etnográfus kézzel írt levezőlapja
13261.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1950 Szolnoky Elemér (1923-1979) gépészmérnök autográf levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, egy beírt oldal, borítékkal + Menyhárd István (1902-1969) építész és felesége Borbély Ervinnek címzett levelezőlapja
13262.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1952 4 db levél a Magyar Dolgozók Pártjától a Tiszavidék öntözése vonatkozásában írt levelek, 4 db + boríték
13263.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

13264.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

13265.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1954 belépőjegy a Népstadionba az Angol-Magyar football-mérkőzésre (a meccs a híres 6:3 visszavágója volt és Magyarország 7:1 arányban nyert). / Ticket for the football match Hungary vs England. The aftermath of the London triumph of the Golden Team
13266.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1955 Freytag Zoltán (1901-1983) levele Végh Gusztáv (1889-1973) festőművész, grafikusnak, amelyben festékvásárlásáról számol be: " Több mint 10 éven keresztül nem vettem magamnak egyetlen tubus festéket, mert vagy egyáltalán nem jutottam hozzá (...). Sok érdekes részlettel, 3 kézzel írt oldal, Freytag Zoltán sajátkezű aláírásával, eredeti borítékon Végh Gusztáv autográf soraival és aláírásával, utolsó oldal kissé sérült.
13267.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1955-1975 Dr. Henkey Gyula (1920-2010) jogász, antropológus össz. 6 db (autográf, ill. gépelt) levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, borítékkal
13268.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1956 M. Állami Operaház Erkel Színháza belépőjegy, 1956. nov. 4., a szelvényt nem tépték le.
13269.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
14

1956-1957 Jász László (Szabó László) újságíró, Antall József közvetlen munkatársának kézzel írt versesfüzete és naplója, benne az 56-os forradalomra vonantkozó versekkel is, a naplóban a forradalmi eseményekkel.
13270.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft