https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Szobrok, kisplasztikák, plakettek

Tételek száma: 72

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Haraszty István (1934-2022): Absztrakt kompozíció. Réz, kő, jelzett, 49x11x9 cm.
1
12068.

Haraszty István (1934-2022): Absztrakt kompozíció. Réz, kő, jelzett, 49x11x9 cm.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
200 000 Ft
542,01
EUR
,
625,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Pallag Zsuzsa (1917-2010): Csellós 1977. Patinázott bronz, jelzett 30 cm
1
12069.

Pallag Zsuzsa (1917-2010): Csellós 1977. Patinázott bronz, jelzett 30 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
120 000 Ft
325,20
EUR
,
375,00
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Tőrös Gábor (1934-2021): Női büszt. Öntött, patinázott bronz, jelzett. márvány talapzaton. m: 17,5 cm
1
12070.

Tőrös Gábor (1934-2021): Női büszt. Öntött, patinázott bronz, jelzett. márvány talapzaton. m: 17,5 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
EUR
,
187,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Eskulits Tamás (1947- ): Keresztelő Szent János. Bronz plakett. Jelzett jj., hátoldalán bírálóbizottsági jeggyel, 33,5x31 cm
1
12071.

Eskulits Tamás (1947- ): Keresztelő Szent János. Bronz plakett. Jelzett jj., hátoldalán bírálóbizottsági jeggyel, 33,5x31 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,70
EUR
,
218,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Nagy méretű jáde Ganésa szobor. Faragott 34 cm
1
12072.

Nagy méretű jáde Ganésa szobor. Faragott 34 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,80
EUR
,
250,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Kiss Sándor (1925-1999): Vas-szűz (tanulmány). Kovácsoltvas, jelzés nélkül, vas talapzaton, m:44 cm (talapzattal:68 cm), A Munkácsy-díjas Kiss Sándor lemezplasztikáját 1958-ban állították fel az akkori Városi Művelődési Központ, ma Bükk Művelődési Ház előtt.
1
12073.

Kiss Sándor (1925-1999): Vas-szűz (tanulmány). Kovácsoltvas, jelzés nélkül, vas talapzaton, m:44 cm (talapzattal:68 cm), A Munkácsy-díjas Kiss Sándor lemezplasztikáját 1958-ban állították fel az akkori Városi Művelődési Központ, ma Bükk Művelődési Ház előtt.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
55 000 Ft
149,05
EUR
,
171,88
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Martsa István (1912-1978): Férfi akt. Bronz, mészkő z talapzaton. Jelzés nélkül. 23 cm .
1
12074.

Martsa István (1912-1978): Férfi akt. Bronz, mészkő z talapzaton. Jelzés nélkül. 23 cm .

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
EUR
,
187,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Ismeretlen szobrász: Hordón egyensúlyozó fiú. Bronzírozott fém szobor, mészkő talapzaton, m: 30,5 cm
1
12075.

Ismeretlen szobrász: Hordón egyensúlyozó fiú. Bronzírozott fém szobor, mészkő talapzaton, m: 30,5 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,68
EUR
,
25,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Takács Erzsébet (1928-1999): Danae. Réz domborítás, relief. Jelzés nélkül, hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjén feliratozott. Fakeretben. 47x18,5 cm
1
12076.

Takács Erzsébet (1928-1999): Danae. Réz domborítás, relief. Jelzés nélkül, hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjén feliratozott. Fakeretben. 47x18,5 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Faragott keleti fa szobor 31 cm
1
12077.

Faragott keleti fa szobor 31 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
12078.

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
48 000 Ft
130,08
EUR
,
150,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Nagy Sándor (1923-2017): Nőalak. Faragott kő, jelzés nélkül, fa talapzaton teljes m: 8 cm
1
12079.

Nagy Sándor (1923-2017): Nőalak. Faragott kő, jelzés nélkül, fa talapzaton teljes m: 8 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,26
EUR
,
18,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz