cca 1941-1944 Dnyipropetrovszk (mai nevén Dnyipro), Ukrajna, a II. világháború alatti náci megszállás idején készült felvételek, 3 db fotó: két képen kezében fényképezőgépet tartó magyar katona látható ("Adolf Hitler-Str." utcatábla, illetve mozi bejárata előtt); a harmadik képen egy utcai bódé, amelyen számos német feliratú tábla mellett egy magyar nyelvű tábla is látható, "101 személy irányító állomás" felirattal. A hátoldalon kisebb felületi sérülésekkel, 10x6,5 cm
1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); Az ekkor már amerikai fennhatóság alatt hadifogolytábor labdarúgó csapata Sport und Turn Verein Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / Sport und Turn Verein football team in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, photo
1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Habarovszk, Khabarovsk); Az ekkor már amerikai fennhatóság alatt hadifogolytábor. 1919. augusztus 20. Szent István napi tornaünnepség, tornászok. Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője írásával / Saint Stephen's Day at the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp, military gymnasts parade, football field. photo
cca 1900 S.M.S.Rudolf (1889-1922) pre-dreadnought hadihajó ágyui. Alois Beer kabinetfotó. Jelzett. 17x11 cm / , Original sepia studio photograph (horizontal) by Alois Beer himself. This well-known photograph shows the aft barbette housing one of S.M.S. Kronprinz Erzherzog Rudolf's 12-inch guns. In the foreground, an ubiquituous 7 cm landing gun. This photograph is reproduced on page 92 of L. Bamugartner and E. Sieche's Die Schiffe der k.(u.)k. Kriegsmarine im Bild, Vol I, 1848-1895.
1881 Az S.M. Corvette Friedrich parancsnokának szóló levél a ragusai kikötő pénügyi osztályától / 1881 Folded letter from the Office of the Finance Director, Trieste, to the Command of the S.M. Corvette Friedrich in Gravosa, the deep-sea water port of Ragusa (Dubrovnik).
1915 Az S.M.S. Babenberg osztrák-magyar hadihajó matrózai visszamásznak a fedélzetre egy partraszállási manőver után. Fotólap / Black-and-white photo postcard Two boatloads of marines in full uniform clamber on board S.M.S. Babenberg, possibly following a landing maneuver.
Az osztrák-magyar haditengerészet S.M. U-I. tengeralattjárója, modern nagyítás, 14x9 cm / S.M. U-I docked in Pola. The crew is lined up on the pier and the submarine is flying the k.u.k. Kriegsmarine flag. modern copy
1915 Az S.M.S. Babenberg osztrák-magyar hadihajó matrózai tisztítják a hajót szénrakodás után. Fotólap / Black-and-white photo postcard Buckets, brushes, and rags in hand, sailors engage in the back-breaking chore of making S.M.S. Babenberg ship-shape after loading coal.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.