Dömötör Sándor: Szent Gellért hegye és a boszorkányok. Tanulmányok Budapest múltjából VII. (Különlenyomat). Bp., 1940, szerzői kiadás (Budapest székesfőváros háziny.), 22+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés.
Budapesti fürdőket bemutató prospektusok, 2 db (egy régebbi, egy modern): Fővárosi gyógyfürdők és gyógyforrások V., kihajtva: 53,5x19,5 cm + Budapest Fürdőváros, 28 p.
Csáki Tamás (szerk.): Lajta Béla 150. Budapesti épületsorsok. (Kiállítási katalógus). Bp., 2024, Budapesti Történeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Déry Attila: Józsefváros. VIII. kerület. Budapest építészeti topográfia 4. Bp., 2007, TERC. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Kubinyi András: A városi rend kialakulásának gazdasági feltételei és a főváros kereskedelme a XV. század végén. (Dedikált.) Budapest, 1963. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 189-226 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Dr. Major Jenőnek őszinte tisztelettel: Kubinyi András". Kubinyi András (1929-2007) történész, régész, egyetemi tanár, a Mátyás- és Jagelló-kori várostörténet kutatója. Dolgozatában a polgári rend kialakulásának esélyeit vizsgálja, illetve az országon belüli távolsági kereskedelmet sújtó vámok rendszerét - a nevezetes, többször is kiújuló vámper, a XV. század végi úgynevezett nagyváradi vámper kapcsán. A per egyben rámutat arra is, hogy országon belül mennyi országon, sőt megyén belüli vámolással kellett szembenézniük a kereskedőknek, illetve arra is, hogy a királyi főhatalom mennyiben volt érdekelt tekintetbe venni a belföldi kereskedelem jogsérelmeit. (Különlenyomat a Budapest múltjából XV. kötetéből.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Budapest épület- és lakásviszonyai az 1935. évben. II. rész: A lakások adatai. Budapest, 1940. Budapest székesfőváros Statisztikai Hivatala (Budapest székesfőváros házinyomdája). VI + 261 + [1] p. Egyetlen kiadás. A XIV kerületre osztott Budapest lakásállományának statisztikái. A munka megkülönbözteti a rendes lakásokat a főbérlővel, illetve albérlőkkel, ágyrajáró lakókkal rendelkező lakásoktól. Társadalomtörténeti adattárszámba menő statisztikai gyűjteményünk a rendes lakások családfőiről, a főbérlős lakások családfőiről foglalkozási, vallási adatokat is szolgáltat, kerületenkénti bontásban, úgyszintén kerületenkénti bontásban körvonalazza a korabeli lakbérek volumenét. A címlapon katalógusszám, illetve régi gyűjteményi bélyegzés, mely a belív néhány oldalán megismétlődik. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, az első fedőborítón régi katalóguscímke. Jó példány.
Eperjessy István: Zugliget és vidéke. Budapest nyaraló és kiránduló helye. Útmutató és térkép a kirándulók részére. Bp., 1991, Pátria. Harmadik kiadás. Az 1906-os kiadás reprintje. Kiadói félvászon-kötés, térkép-melléklettel.
1940 Szent István hét, Budapest, 1940.VIII.15-25. Kiadja: Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált prospektus, kihajtva: 54x20 cm
Városi Szobor Füzet. Szerk.: Kaposi Dorka, Kiss Richárd, Kiss-Ványa Zsófia, Tenk Dóra. Deák17 Gyermek és ifjúsági Művészeti Galéria. Budapest Brand Nonprofit Zrt., 2023. 52p. Kiadói papírkötésben.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.