Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Tyndall, John: Die Gletscher der Alpen. Autorisirte Deutsche Ausgabe. Mit einem Vorwort von Gustav Wiedemann. Mit eingedruckten Abbildungen und einer farbigen Spectratafel. Braunschweig, 1898. Druck und Verlag von Freidrich Viewig und Sohn. 1 t. (címkép) + XXVII + [3] + 550 + [2] p. + 1 t. (színes kőnyomat). Első német kiadás. John Tyndall (1820-1893) brit fizikus, alpinista, gleccserkutató. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált munkájában a jégfolyások, gleccserek mechanizmusait és termodinamikáját tanulmányozta, saját alpesi tapasztalatai alapján. A munka első kiadása 1860-ban jelent meg, "The Glaciers of the Alps" címmel. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk