Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Payr György és Payr Mihály Krónikája 1584-1700. Jegyzetekkel ellátta: Heimler Károly. Sopron, 1942. Soproni Városszépítő Egyesület (Röttig-Romwalter Nyomda Rt.) V + [2]-99 + [1] p. Egyetlen kiadás. Német nyelvű kötetünk Payr György (1588-1651) és Payr Mihály (sz. 1620) soproni polgárok kéziratos Krónikáját adja közre eredeti nyelven. A Krónika bő száz év soproni történetét adja közre, ahogyan az az őstermeléssel és szőlészettel foglalkozó, írástudó szerzők szemszögéből látszik. A becses krónikából a gazdákat kiváltképpen foglalkoztató időjárási viszonyokon, gazdasági ügyeken és népéletet illető részleteken kívül a város nagypolitikában betöltött szerepe is felsejlik, hiszen Bocskai hadai éppúgy megjárták a vidéket, ahogyan a kuruc időkben is fontos szerepet töltött be a város. A bevezetőben a szöveg-hagyományozódás filológiai részletei. (Soproni krónikák. II. kötet.) Fűzve, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk