3 800 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. A Pesti Napló olvasóinak. A költő arcképével, egy kézirat-hasonmással és Zichy Mihály öt fénynyomatú képével. Bp., 1897, Athenaeum, 1 t. +1-32+17-32+49-242+1 p.+ 6 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált vörös egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, nyomdahibás: a 32. oldalt követő tábla után a: "17-32 p. +1 (A pharaó s a haldokló rabszolga) t." megismétlődik, de a 33-48. oldalak közötti lapok hiányoznak.