Tétel

Kikiáltási ár:

18 000 Ft

Leírás:

Genscher, Hans-Dietrich: Erinnerungen. (Hans-Dietrich Genscher által Horváth Istvánnak, Magyarország bonni nagykövetének dedikált példány.) (Berlin, 1995). Siedler Verlag. 1086 + [2] p. Első kiadás. Az első előzéklapon Hans-Dietrich Genscher 1995. október 3-án kelt német nyelvű dedikáló sorai Horváth István részére. -- Hans-Dietrich Genscher (1927-2016) német jogász, politikus, a Német Szabaddemokrata Párt elnöke. 1969. május 22-én Willy Brandt kormányában megkapta belügyminiszteri tárcát. Hivatali ideje alatt történt a túszdráma a müncheni olimpián. 1974-1982 között Helmut Schmidt kormányában külügyminiszter és kancellárhelyettes. Meghatározó szerepet játszott a Helsinki záróokmány megszövegezésében. 1982-1992 között újra a külügyminisztérium élén állt. Helmut Kohl kancellársága alatt aktív enyhülési politikába kezdett, ösztönözte a Szovjetunióval folytatott párbeszédet, jó kapcsolatban állt Eduard Sevardnadzével. Aktív szerepet játszott Németország újraegyesítésében. -- Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Prov.: Horváth István, Magyarország bonni nagykövete. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti illusztrált védőborítóval. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk