Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD

Leírás:

Molnár Gábor: Jaguárországban. (Aláírt.) Budapest, 1961. Gondolat Könyvkiadó (Egyetemi Nyomda). 1 t. (címkép) + 349 + [3] p. + 27 t. (26 kétoldalas). A kötetben elhelyezett meghívó hátoldalán az író saját kezű aláírása: "Molnár Gábor", alatta más írásképpel a címzett feltüntetése. Molnár Gábor (1908-1980), a 20. század egyik legnépszerűbb magyar vadász- és útleírója első, 1930-1932 között megtett brazíliai útjának harmadik részéről számol be a kötetben, melynek során a Nemzeti Múzeum számára végzett gyűjtőmunkát. A nehéz körülmények között megtett út végén, az anyag rendszerezése közben a szerzőt baleset érte, minek következtében mindkét szemére megvakult. Az írógép segítségével magára szerzői önmagára találó Molnár Gábor írói pályafutása ezt követően teljesedett ki, műveit már vakon írta, aláírásai és dedikációi is így születtek. Jaguárországban című beszámolója először 1960-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az oldalak szélén halvány foltosság. (Világjárók sorozat, 18. kötet.) Poss.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk