Salamon Ferenc:
Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli Salamon Ferencz.
Budapest, 1884. Kiadja Ráth Mór (Prochaska Károly ny.) [2] + XLV + [3] + 288 p.
A diplomáciatörténeti szempontból fontos, előtanulmánnyal ellátott szövegközlés először 1867-ben jelent meg, majd felújított kiadása 1878-ban. Tartalma: I. Bethlen utasítása -- II. Toldalagi Mihály követségi naplója és jelentései Bethlen fejedelemhez -- III. Tassi Gáspár budai követségéről szóló jelentés Eszterházy Miklós nádorhoz -- IV. Bethlen fejedelem utasítása Toldalagihoz. A címlaponrégi tulajdonosi bejegyzés.
Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban, az első fedőborítón oldalt halvány foltossággal. Részben felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.