Görgey István:
Görgey Arthur ifjúsága és fejlődése a forradalomig.
Budapest, 1916. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) VIII + 454 p. Egyetlen kiadás.
Görgey István (1825-1912) ügyvéd, királyi főjegyző életrajza bátyjáról, Görgei Artúr (1818-1916) honvéd tábornokról, vegyészről. A beszámoló a gyermekkortól a szabadságharc időszakáig tekinti át az életet, családi levelek, okiratok alapján. A címlapon régi kézírásos jegyzet.
Sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstábla felső sarkán apró hiánnyal, színes festésű lapszélekkel.