Dr. Berend Miklós hadi önkénytes honvéd törzsorvos harctéri naplója. Adatok a magyar honvédség, főkép az 5. h. huszárezred történetéből. Senyei József honv. tüzérfőhadnagy rajzaival. Bp., 1916, Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), 343 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az utolsó lap felső sarkán kis hiánnyal.