Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD

Leírás:

Károlyi Antal - Perényi Imre - Tóth Kálmán - Vargha László (szerk.): A magyar falu építészete. (Dedikált.) Budapest, 1955. Műszaki Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 202 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Major Jenőnek, kedves munkatársamnak: Perényi Imre. XII. 23." A szövegközti térképvázlatokkal, alaprajzokkal, keresztmetszeti ábrákkal, homlokzatrajzokkal gazdagon illusztrált tanulmánykötet a háború utáni Magyarország népi építészeti régióinak formakultúráját tekinti át. A mű településszerkezeti fejezetét Perényi Imre (1913-2002) építész, egyetemi tanár, a Városépítészeti Tanszék vezetője, Budapest főépítésze írta. A szerző későbbi urbanisztikai kötetében is fontos fejezeteket szentel a falusi építészetnek, igaz, ott már nem leíró, hanem előíró módon. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk