1940 "Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar, 1940. aug. 30.", Nagy-Magyarországot és a történelmi megyecímereket ábrázoló selyem kendő (zöld körvonallal Magyarország a II. világháború során visszacsatolt területekkel), az Erdélyi bevonulás emlékére, 35x34 cm
1941 Az 1933-ban megnyitott kerepesi úti ügető (BÜE) tribün átalakítási terve. Nagy méretű a tervező: ifj. Paulheim Ferenc jelzett. 84x44 cm Sérült, szakadt. 65x40 cm
1941 Basilides Barna (1903-1967) festőművész saját kézzel írt sorai Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, budapesti Műbarát Kiállítóhelységben rendezett kiállítás ügyében, "Műbarát Kiállítóhelység"-es képeslapon, saját kezű aláírással.
1943 Temesváry Béla, a Magyar Nemzeti Gazdasági Bank Rt. ügyvezető igazgatója levele Láng Józsefhez (1876?1943), a Gazdák Biztosító Szövetkezete korábbi vezérigazgatójához, a Hungária Keskenyfilm Rt. ügyében, fejléces papíron, autográf aláírásával.
1945 Bp., Kimutatás a Markó utcai fogházból 1945. január 2-án bombaveszély következtében elbocsátott letartóztatottakról (benne feltehetőleg zsidó nevekkel is) + Jegyzőkönyv a fogház vezetői által lezárt fogolypénznapló tartalmáról, sérült, több részre vált
cca 1945-50? dr. vitéz Szecsődy Imre, egyetemi magántanár, igazgató főorvos autográf sorai és aláírása saját névjegykártyáján, vitéz és egyetemi magántanár áthúzva!
1948 Vác, Pétery József (1890-1967) váci püspök levele Tóth Tihamér püspük boldoggá avatása ügyében, Pétery József autográf aláírásával, egy géppel írt oldal, hajtásnyomokkal, lap alján kisebb szakadással.