Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 145

1929 Gombosi Ottó (1902-1955) zenetörténész, zenekritikus autográf sorai össz. 5 db levélben Seiber Mária zongoraművész, zongoratanárhoz, Keresztury Dezső későbbi feleségéhez Németországból, részben érdekes zenetörténeti adalékokkal, aukciókról, berlini életről, két levélhez mellékelve 1-1 db újságkivágás Gombosi a magyarországi Volksblattban megjelent német ny. cikkeivel, egy másik levélben említve Hermann Pál (1902 -1944) gordonkaművész és zeneszerző. Levelek eredeti borítékban.
14388.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1929 Zsinka Ferenc ( 1889-1930) könyvtáros, történész.autográf levele történész kollégájának
14389.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1931 Szánthó Enid (1907-1997) operaénekesnő autográf sorai és aláírása Bayreuthból küldött, saját magát megörökítő fotólap hátoldalán (1931-ben Bayreuthban Richard Wagner Siegfired c, operájában szerepelt többek közt), Seiberné Patay Berta zongoraművésznő, zenetanárnő, Keresztury Dezső író, költő, későbbi politikus anyósának címezve, kissé sérült
14390.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

1933 Podhradszky György (1889-1972) újságíró, muzeológus, a Slovenské noviny főszerkesztőjenek írt levél Jánosy Gyula, Békéscsaba polgármesterétől illetve Kőszeghy Elemér (1882-1954) művészettörténész, festő, restaurátortól melyben megköszöni, hogy a Felvidéki Tudományos társaság tagjává választotta.
14391.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1935 Bp., vitéz jákfai Gömbös Gyula (1886-1936) tábornok, politikus, országgyűlési képviselő, volt honvédelmi miniszter, miniszterelnök (1932-1936) autográf aláírása kinevezési okiraton, hajtott, kissé sérült szárazbélyegzővel
14392.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

cca 1935, Reichsarbeitsdienst (RAD) német munkaszolgálatos teás kanál, jelzett, h: 13,5 cm
14393.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1938 Bp. II. kerület, Fillér utcai telek felosztási tervrajza
14394.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

cca 1938-39 Gróf Csáky Andorné szül. Báró Benz Mariette (1907-?), gr. Csáky Andor (1896-1977) öttevényi földbirtokos, amatőr filmes feleségének 5 db autográf levelezőlapja sajátkezű aláírásával és 7 db sajátkezűleg címzett borítékja, közte néhány sérült és vágott
14395.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

1939 Szendy Károly (1885-1953) Budapest polgármestere (1934-1944) autográf aláírása gépelt levelen, Csoór Lajos (1893-1963) újságíró, lapszerkesztő, országgyűlési képviselőhöz, fejléces papíron
14396.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

14397.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1939 Gáll Ferenc (François Gall) (1912-1987) festőművész saját kézzel írt levelezőlapja Párizsból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek küldve, amelyben beszámol Szervátiusz Jenő (1903-1984) szobrászművész érkezését Párizsba, egy kiállítást, valamint említi Zsögödi Nagy Imre és Kéki Béla (1907-1993) könyvtáros, bibliográfus nevét. Más egyéb érdekes részlettel, Gáll Ferenc autográf aláírásával, hajtásnyommal
14398.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca 1939 Seiber Mátyás (1905-1960) zeneszerző, tanár (1928-1933 között a Frankfurti Hoch Konservatorium dzsessz tanszakának vezetője, mely a világon elsőként nyújtott akadémiai szintű dzsessz oktatást) autográf angol nyelvű levelezőlapja Seiber Mihálynak, amelyben beszámol arról, hogy a British Museumban kapott állást és hogy hamarosan Veress Sándor (1907-1992) kolozsvári születésű zeneszerző, zongoraművész hazautazik. Apró sérüléssel
14399.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft